BIZIM HAKKIMIZDA

5  yıldır  online   lastik  satışı 

Delticom'un   yöneticilerinden  Rainer  Binder  ve  Andreas  Pruefer  ,  lastik  pazarlama  çizgilerini  geliştirmek için  internet üzerine  ilk defa  online  lastik  satışını  yapılan  bir  site  oluşturdular  . Delticom bugün 13  Avrupa  ülkesinde  faaliyet  göstermektedır .Bu  yıl  içinde  debu  sayıya  yeni  ülkelere  ilave  edilmesine  düşünülüyor  .Motosiklet  lastikleriyle  birlikte  artarak  devam eden  bir ürün çeşidliği bulunmakta  .Son azanlar  kadar  sadece  Almanya'da  online  lastik  satışı na imkân veren site  geliştirilerek  bügün tüm  ülkelerde  kullanabilecek   hale  geliştirilmiş . Sitenin  başlangıcı  hemen hemen  2 yıl  önce  Inglitere'de  açilan  www.yourtyres.com  sitesine  dayanır .  

Haftanın  7 günü  , 24 saat birbirinde  farklı  lastik  çeşitinin   yer   aldığı  piyasa  koşullarında  52 marka  ve  10.000  lastik  çeşitleri  , ortalama  25 % 'e varan  indirimlerle  rakip  firmalardan  daha düşük   fiyatlarda  online  satış  hizmeti  sunmaktadır  . www.tyres.co.uk  

Bu başarının  arasındaki  sır Delticom'un  toptan satışa  dayanan  eski  ekonomik  sistemiyle  internetle  gelen  yeni  ekonomik düzenin  birbirini  başarlı bir şekilde  birbirini  tamamlanmasıdır .Bir çok  e-ticaret  şirketi  online   ticaretin  beklemiği  olan  işletmenın  kendisini  bırakırken  , Delticom  bu ikisinin  bir konseptini  pratiğe dökebilmiştir .Toptan  satışın   yanında  tüm ürün    çeşitleriyle  internet  ortamında  da  satış  yapılmaktadır  .  

2002  yılında  34 milyon  Euro'nun  üzerindeki  geriliyle  bir  önceki  yılki  21 milyonluk gelirinin  hemen  hemen   2  katına  yaklaşmıştır  .Bu üçte  ikisi  toptan  satışta  olurken , üçte biri  de e-ticaretle  gerçekleştırmıştır .  

Delticom 'un  dikkat  çeken  daha  düşük  fiyatlarda  satış yapması sıstemı  sayesındedır .Şirket olarak  dünya  genelinde  çok  sayıda  iletişimde  olduğu firma  ve satış  yaptığı  müşteriyle  bulunmaktadır  .Internet  tehnolojisi de en iyi  şekilde kullanılmıştır .Spariş  verilmesi , nakliye  ve teslimat  işlemlerinin  tamami  online olarak  yapılabilmektedır  .Delticom'un  yöneticilerinden  Pruerer lastik te  online  satışa  başlanmasıyla  maliyetin  yaklaşık  50%  oranında  azaldığını  belirtti .Binder ise  '' Maliyetlerimizi  düşürmemiz  bize  müşterilerimize  daha cazip  fiyatlarla  lastik sunabilmek  imkâni  veriyor'' ,diye ekledi . Nakliye  ücreti  lastik  fiyatlarımıza  dahildir  .Spariş ettiniz  lastiklerin  teslimati  istediğiniz  bir adrese yapılabilir  .Sparişleriniz  90%  olasılıkla  1 hafta  içerisinde elinizde  olacağının  garantisi vermektedir .Internet konusunda  deneyimiz  kişiler  için  kullanımı  çok kolay  bir  sitedir  .Sitede  müşterilerimize  ihtiyacina  göre  binek  , ticari ya da  tüm  arazi araçlarinda  kullanılmak  üzere  hangi  lastiği  alması  gerektiği  konusunda  yardımcı  olan bir  Alman  şirketi  tarafından   tasarlanmış  ADAC sistemi  kullanılır  .  

Sitede  ödeme  işlemlerinde  günümüzün uluslararası  internet  güvenlik  standartı  olan SSI  vardır  .2001  kış  sezonu nda entegre   olmuş  sistemi  sayesinde  internet  vasitasıyla direkt olarak  verilen sparişlerin  takip edilebilme  olanağı  bulunmakta .  

Pruefer ( 38 ) 'a  göre Delticom  bir online  satış sitesi  olarak   ihtiyaciniz olan   yeni  hizmetler   sunuyor  .Buna ilave  olarak  yakın  gelecekte  e-ticaretle  şirketin  ileriye   dönük  beklentileri olduğunu  ifade ediyor  . 2002 'da  merkezi Hannover'a alınan  şirket  , en az iki  yıl içinde  diğer  Avrupa  ülkelerinde  de online  satış  ağını  genışletmeye  hedefleniyor  .Ayrıca  şirketin  Avrupa genelinde  motosiklet  lastiklerin  satışını  daha ileriye  götürme  planı  var  .  

Çalışma  saatleri  ve  yerleşim  yeri  gibi  zaman ve cografik  nedenlerin  artık bir önemi yoktur .Ulaşım  ve zamandan  tasarruf etmek  ve daha  az yaygın olan  ürünleri  bulmak  için  tercih  edilen  bu e-ticaret  sitesinde  mümkün  olduğunca  çabuk  fiyat  düzenlemesine  gidilebilmektedır .Delticom'un  lastik satişi  yapan ticari müşterilerinin  önemli bir  yüzdesi  bugün  e-ticareti  kullanmaktadır  .Son  günlerde e-ticareti  alışverişin  yaklaşık  25% 'nin  oluşturan  ticari  müşterilerin  sayısı  yüksek  oranlarda artış göstermektedır  . Haftanın  7 günü  24 saat  kesintisız  online  satış yapılması sayesinde  özellikle  ticari müşteriler  iş saatleri dışında da internet  üzerinden  stoklar takip edebilir  .www.autoreinfenonline.de  ve www.yourtyres.com  sitelerinden  de lastik montajı yapan  servisler  ulaşılabilir  .Montaj işlemi  için ek  bir çaba  harcanmadan  site içerisinde  alişveriş  yaparken  ayni  anda  bu    hizmetten yaralanabilme  olanağının  bulunması  yeni  müşteriler  kazanılmasına olumlu  bir  etkiye  sahiptır  .Böylelikle  müşteri  aracına  lastik  bakarken montaj  konusu  da halletmış olur  .  

Delticom bugün  kendilerine  ait  olanların dışında toplamda  22 markanın  daha distribütörlüğünü  yapmaktadır  .R.Binder ilgi  çekici  kar  oranlarıyla  bu ürünler  özelikle  ticari  müşterilerimiz  için  çok daha  cazip  olmaktadır  şeklinde  belirtti . 

Fiyatlar (başka türlü belirtilmemişse) parca başı gecerlidir ve KDV ve - içerisindeki postalama ücretlerini içermektedir.

lastik-online.com.tr - delticom AG'den bir teklif 20.11.2019 09:13